lepidlo.nazory.cz  
Statistika katalogu
Celkem včera schválených odkazů: 0
Celkem schválených odkazů: 7469
Čeká na schválení: 54
Celkem kategorií: 14
 
Přidat stránku do našeho katalogu stránek a zlepšete si návštěvnost stránek a získejte nové návštěvníky. Nepožadujeme zpětný odkaz ani Vás to nic nestojí - dejte o sobě na Internetu vědět ještě dnes.
Adresář » stopky » překladový slovník online

Nejnovější v kategorii stopky:


Kombinujte s letničkami « Zahradní centra CS

Kombinujte s letničkami « Zahradní centra CS

Začíná období plné slunce, bujného růstu všech rostlin a především letniček a balkónových rostlin. Okna na domech rozkvetou, terasy a balkóny se stávají zeleným „pokojem“, kde se scházíme s přáteli, čteme knihu či si vypijeme kávu nebo ovocnou limonádu. S osazováním letních truhlíků, misek, košů můžeme začít už v dubnu. Jen musíme volit rostliny odolné vůči nízkým teplotám, které se mohou kolem „ledových mužů“ objevit. Pokud máme skleník nebo dostatek místa na okně, bude vhodnější osázené nádoby na noc přemístit. Sortiment pro letní výsadby je velice bohatý, především díky mnoha rodům letniček a stále novým, vegetativně množeným balkónovým rostlinám. S výběrem si nechte poradit, abyste každé rostlině zajistili optimální stanoviště. Nezapomeňte, že výběr květin a osázení je jen začátek! Tajemství úspěchu tkví také ve vhodném výběru substrátu určeného pro konkrétní skupinu rostlin, který má vhodný poměr jílovitých i humusových složek a je obohacen o živiny. Náležitou pozornost je třeba věnovat také hnojení.
Kategorie: převislé letničkySeznam zdrojů na téma překladový slovník online:


SOUPIS.cz > Katalog > Publikace a slovníky > On-line slovníky
On-line pomocníci při studiu - Vzdělání - StudentPoint.cz - Kultura, sport, móda, cestování, peníze a vzdělání v jednom studentském mixu
SOUPIS.cz > Katalog > Publikace a slovníky > On-line slovníky
Německé slovníky on-line
Vložení anglicko-českého slovníku na vlastní webové stránky
Lingea online slovník
Wikislovník:Užitečné informace – Wikislovník
PEKI slovník - multijazyčný překladový slovník - Zdarma.org
Slovníky Millennium - odborné překladové slovníky (angličtina, němčina, francouzština)
Anglický slovník, překladač stránek, překlad textů
Slovníky, Překladové slovníky, Online slovníky, Lexikony - Rink.cz
Překladový slovník - online překladač slov, vět a textů - Bezva Portál.cz
Velký přehled slovníků - Filcka.cz – píše Tomáš Jelínek
Slovníky angličtiny on-line - anglický slovník AJ angličtiny online - anglicko-český, překladové
Info-Přeštice - Online překladový slovník
On-line překladové slovníky - Seznam
Slovníky - zacatek.cz
Slovníky - počítač - rozcestník, počítačové slovníky - rozcestník, jazyky - internet, elektronické slovníky - rozcestník
Výběr nejlepších online slovníků - Anglická slovíčka
wwwbrno.cz - Zábava NEJEN pro Brno

Dalimilova kronika - paYí~ský zlomek

Dalimilova kronika - paYí~ský zlomek

Kdo je kdo Tato stránka je toho druhu prvním zveYejnným výstupem skupiny pracovníko Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze, kteYí snad z pYemíry energie, asu i ambicí zahájili v zimním semestru akolního roku 2000/2001 studium latiny s krycím názvem semináY Latina pro geofyziky. Po prostudování Kursu latiny pro samouky [Antonín StYí~, Scriptum, Praha 1992], tení pasá~í z Vulgaty a pYekladech lékaYských nálezo, vysokoakolských diplomo, nápiso na morových sloupech a  ódy na lázeHské prameny se tito pánové, pova~ující se za v né za áte níky, vrátili k u ebnici Latina pro gymnázia I [JiYí Pech, Leda, Praha 1994]. Zde u lekce 12 byli zasti~eni zprávou o nalezení zlomku latinského pYekladu Dalimilovy kroniky a jeho zakoupení Národní knihovnou eské republiky v PaYí~i dne 17.  bYezna 2005. Snad v obavách z lekce 13 Pechovy u ebnice byl smr studia odklonn k  etb a pYekladu tohoto zlomku. Ve výae nabídnutých odkazech je pYedlo~en písemný výstup této exkurze amatéro. Co je co Originálem rozumíme eský text Dalimilovy kroniky podle eské spole nosti rukopisné  , odkud erpáme té~ názvy a  íslování kapitol ( íslo pYed lomítkem) a Yádko (rozsah uvedený za lomítkem). Zdrojem latinského pYekladu je faksimile paYí~ského zlomku  a digitalizované snímky podle Manuscriptoria  . Xímskými íslicemi zna íme vzestupn 14 stránek zlomku obsahujících text v Yazení podle [2, 3]. PYepis latinského rukopisu a jeho doslovný zptný pYeklad vznikl svépomocí, jak ji~ bylo nazna eno.
Kategorie: překladač latiny

Základy práce s PC pro začátečníky a mírně pokročilé - 3. díl

Základy práce s PC pro začátečníky a mírně pokročilé - 3. díl

Základy práce s PC pro začátečníky a mírně pokročilé - 3. díl Pokud jste se celé dva díly těšili na to, až budete moci počítač zapnout, konečně se dočkáte. Tentokrát si představíme základní prvky operačních systémů Windows a naučíte se pracovat s menu Start a ikonami na pracovní ploše. Zapínáme počítač Prohlédli jsme si standardní počítač skládající se ze základní jednotky, monitoru, klávesnice a myši - to je kompletní sestava, kterou potřebujete ke své práci. Jakákoli další zařízení mají jen doplňující funkci a podrobněji si je představíme v následující lekci. Přichází na řadu spuštění počítače. Zkontrolujte raději ještě jednou, zda jsou všechny konektory zapojené na správném místě a poté, co se ujistíte, zapněte počítač a monitor. Nejprve se ze základní jednotky ozve několik zvuků - to se zapnuly větráky sloužící k chlazení součástek a pevný disk. Během chvilky se pak na monitoru objeví první obraz a po chvilce i tabulka se základními informacemi o parametrech počítače (obvykle z ní lze vyčíst typ a rychlost procesoru, velikost operační paměti, zapojení a velikost pevných disků a u některých strojů i další informace). Následně již nastoupí textová hláška informující o startu operačního systému a v zápětí barevné logo, z něhož můžete vyčíst, jakou verzi operačního systému máte na počítači nainstalovanou (Windows 95, Windows 98, Windows NT 4.0, Windows 2000).
Kategorie: přepínání klávesnice

Přírodní masážní olej - oceán: Zdravotyka.cz

Přírodní masážní olej - oceán: Zdravotyka.cz

Sojový olej je vhodnou přísadou masážních kompozic, má výrazné regenerační a zvláčňující účinky. Je vhodný pro suchou, aknózní a ekzematickou pleť. Obsahuje velké množství lecitinu.
Kategorie: přírodní masážní oleje

Info o Google překladači | Prekladac.eu

Info o Google překladači | Prekladac.eu

Google překladač online překladač vět Info o Google překladači Anglicky, rusky, polsky, německy… Jak chcete vy? Google překladač je jedním z nástrojů, které si doslova zamilujete. Existují věci, které člověk používá denně a nemůže si je vynachválit – a Google překladač je jedním z nich. Pokud jste trošku vybíravý a máte rádi zahraniční obsah, který je leckdy aktuálnější a kvalitnější než domácí, můžete si jej přečíst s Google překladačem. Výhodou je skutečně jednoduché použití, rychlost, možnosti či výběr jazyků, který se neustále zlepšuje a samozřejmě rozrůstá. Překládáme slova, věty, články i webové stránky Jak jsme si již řekli výše, Google překladač má hlavní výhodu ve svých funkcích. Můžete jej použít pro překlad jednoduchých slov (v takovém případě Vám bude nabídnuto hned několik verzí, je-li to možné), jednoduchých i složených vět, delších článků, ale zejména i pro překlad kompletních webových stránek. Nemusíte tak své oblíbené zahraniční zdroje překládat v hlavě, postačí, když jejich URL adresu zadáte do Google překladače a necháte si vše přeložit do rodného jazyka. Co je k dispozici? Jednačtyřicet jazyků, automatické rozpoznání jazyka textu (skutečně funkční a občasně nutně použitelné), bookmarklet do Vašeho prohlížeče, miniaplikace pro Vaše webové stránky (dobrá možnost konfigurace), související slovní spojení v případě, je-li dostupné, a v neposlední řadě také často opomíjené ergonomické ovládání. Podporujeme Google překladač a jeho slovník Google slovník vyvíjí jak gigantická a nepřemožitelná společnost Google, tak lidé.
Kategorie: překladač polských vět

Příprava masa : Udírny

Příprava masa : Udírny

Titulní strana : O uzení : Uzení masa : Příprava masa Příprava masa Maso musí být po porážce odleželé několik dní (3-4dny) při teplotě mezi 2-10°C (optimum 4). Nemělo by zmrznout. Nedoporučuje se nasolovat v den porážky. Maso na uzení se naporcuje na "šrůtky" velikosti cca 1,5-2 kg, jedná-li se o bůček tak doporučujeme nechat na něm kůži. Ostatní části se upraví podle toho na jaký účel budou použity. Platí, že na nasolení a následující uzení by měly být čistě oříznuté a bez třásní. Při zpracování masa na uzeniny toto neplatí, naopak maso budeme mlít na masovém strojku s 15- 20 mm velkými otvory, nebo ti svalnatí budou krájet nožem. e-Shop
Kategorie: příprava masa k uzení

Kategorie: